אודיו וקולנוע ביתי

בזכות טלוויזיות משופרות ומסכים מעולים, חוויה קולנועית זמינה כיום גם בבית. אבל כדי שבאת נוכל לנצל את המקסימום ולזכות בחוויה משופרת, לא רק ההיבט הוויזואלי מחייב התייחסות. השילוב אודיו וקולנוע ביתי הוא זה שמאפשר את מקסימום החוויה לשני החושים העיקריים שלנו. מצד אחד חוש הראיה ומצד שני, חוש השמיעה.

איך יוצרים חווית קול מקסימלית

השילוב הנכון בין אודיו וקולנוע ביתי מחייב שימוש במערכת סטריאו משוכללת. אפשר לומר כי המטרה היא למעשה להביא לחוויית קול היקפית, שמגיעה מכל הכיוונים. לצורך כך אנו זקוקים לכמה מרכיבים. מרכיב אחד נקרא רסיבר. מרכיב שני נקרא רמקול, כאשר בדרך כלל נשתמש בכמה רמקולים מסביב. מרכיב שלישי נקרא סאבוופר. בניגוד לסטיגמה, ניתן ליצור מערכת שמע די טובה גם ללא השקעה של הרבה מאוד כסף.

מה עדיף רמקולים טובים או רסיבר מצוין?

כעת, מה עדיף לנו, האם רמקולים טובים או רסיבר מצוין? על מנת ליצור מקסימום חוויה של אודיו וקולנוע ביתי כדאי להשקיע גם ברמקולים טובים מאוד וגם ברסיבר מצוין. יחד עם זאת, לא תמיד ישנו התקציב שמאפשר לקנות את המקסימום מכל אחד ממרכיבי הסאונד. אם בתקציב שלכם אתם מרגישים שיש צורך בפשרה, הכלל הוא מאוד פשוט. כדי לבחור רסיבר קצת יותר זול ולהשקיע יותר ברמקולים איכותיים. בהמשך, כאשר תהיה האפשרות, הרבה יותר פשוט יהיה להחליף את הרסיבר לדגם יותר איכותי.

כמה רמקולים כדאי?

שני רמקולים בהתקנה טובה יכולים להעניק איכות שמע טובה מאוד למערכת הקולנוע הביתי. יחד עם זאת, אנו סבורים כי כדאי ל השקיע ביותר ולהעדיף אפילו חמישה רמקולים. אם התקציב מאפשר, אפשר בהחלט להשקיע גם בשבעה רמקולים לאיכות שמע ללא פשרות.