מבררים על טלוויזיות? OLED, QLED, 4K ומושגים נוספים שכדאי להכיר

אם אתם מבררים על טלוויזיה חדשה, בטח הספקתם לשמוע על מושגים כמו OLED, QLED, או 4K, שמבטיחים לכם איכות תמונה בלתי רגילה, יצירת אומנות על המסך ואפילו חוויה אחרת בעולמות הגיימינג.

אבל בדרך כלל כל הסופרלטיבים האלה לא מצליחים להסביר – איך זה באמת עובד, למה הטכנולוגיות האלה כל כך מבוקשות היום והכי חשוב – מה כדאי לבחור?

מה זה טלוויזיית OLED?

המושג OLED הוא למעשה ראשי תיבות של המילים – Organic Light-Emitting Diode. מדובר על רכיב אלקטרוני מבוסס על חומר אורגני, המשמש בעיקר לייצור צגי טלוויזיה דקיקים. שלא כמו בטכנולוגיית LED, אין צורך בתאורה אחורית ולכן טכנולוגיית OLED היא גם חסכונית בחשמל.

אבל אם נדבר לרגע במילים יותר פשוטות, OLED היא פשוט טכנולוגיה מהפכנית, המאפשרת להאיר כל פיקסל במסך שלכם באופן עצמאי. הפיקסלים נדלקים ונכבים בנפרד ולכן יוצרים צבעים מובלטים בצורה יוצאת דופן, עם איכות תמונה בלתי רגילה ומרהיבה במיוחד.

מה זה טלוויזית QLED?

במונח QLED, האות Q מייצגת את המונח נקודות קוונטיות – Quantum Dots. מדובר על חומרים מוליכים למחצה, שיוצרים צבעים שונים של אור, בהתאם לגודל החלקיקים הזעירים. ככל שהחלקיק גדול יותר, כך הגוון נוטה יותר לכיוון האדום ואילו חלקיקים קטנים יותר, נוטים לכיוון הגוון הכחול.

יחד עם זאת, האור במסכי  QLED נפלט בצבעוניות מדויקת, כי החלקיקים הזעירים מותאמים בגודלם ליצירת פליטת אור מדויקת ויעילה. כתוצאה, אתם מקבלים תמונה באיכות מדהימה, עם טווח צבעים רחב במיוחד, המאפשר לכם לקבל חוויית צפיה מציאותית יותר.

מבררים על טלוויזיות? OLED, QLED, 4K ומושגים נוספים שכדאי להכיר
מבררים על טלוויזיות? OLED, QLED, 4K ומושגים נוספים שכדאי להכיר

מה זה טלוויזיית 4K?

טלוויזיית 4K, או טלוויזיה ברזולוציית 4K, היא בעלת מסך שיש בו מעל 8 מיליון פיקסלים (!!!).  זה בערך פי 4 יותר מאשר בטלוויזיות Full HD מסורתיות. המשמעות היא שרמת הצפיפות והכמות של הנקודות הזעירות, שיוצרות את התמונה היא עצומה. לכן, עם טלוויזיית 4K, מתקבלת איכות תמונה פנטסטית.

אבל ההבדל באיכות משמעותי במיוחד כאשר מדובר על טלוויזיה עם מסך גדול – ככל שצפיפות הפיקסלים גבוהה יותר, כך איכות התמונה טובה יותר, בן אם אתם צופים בטלוויזיה ממרחק גדול או קטן. בנוסף, כיום קיים מגוון גדול של תכנים באיכות 4K ולכן חווית הצפייה אפילו יותר טובה מאי פעם.

אבל גם אם אתם צופים בתוכן שאינו באיכות 4K, מותגי טלוויזיות 4K רבים מספקים גם פיצ’ר של שיפור רזולוציה, המאפשר לכם להתאים את רמת הרזולוציה של התוכן בו אתם צופים לטכנולוגיה של הטלוויזיה ולהנות מצפייה באיכות גבוהה במיוחד.

לסיכום, עכשיו אתם יודעים מה עומד מאחורי המונחים המפוצצים של OLED, QLED וגם 4K ולכן, אולי קל לכם יותר לבחור את המסך המתאים לכם ביותר. אבל אתם ממש לא חייבים להיות מומחים כדי לבחור את המסך הכי טוב בשוק. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקשר ואנחנו נשמח לעזור לכם!

צור איתי קשר .

הגיע הזמן להתחדש בטלוויזיה?

מגוון רחב של  טלוויזיות מכל המותגים המובילים!

לבחור נכון

תשאירו פרטים