מערכת רמקולים לבית

מערכת רמקולים לבית משדרגת בצורה פנטסטית את חווית השמע – בין אם אתם מחפשים סאונד איכותי לצפייה בסרטים עם מערכת קולנוע ביתית
ובין אם אתם פשוט אוהבים לשמוע מוזיקה ברמה גבוהה של סאונד איכותי. 

אז מה זה בכלל מערכת רמקולים לבית? האם כדאי לקנות סט רמקולים? מה עם רסיבר והאם כל מערכת מתאימה גם לקולנוע ביתי? צוות Custom Pro עם התשובות.

מערכת רמקולים לבית - האם זה מתאים לכל אחד?

קיימים סוגים רבים של מערכות רמקולים לבית ולעסק.
המטרה היא – לאפשר לכל אחד למצוא את המערכת המתאימה לצרכים שלו ולכן כדאי להכיר את הסוגים השונים ואת המאפיינים של כל אחד מהם. למשל:

  • מערכת רמקולים שקועים.
  • מערכת רמקולים רצפתיים.
  • מערכת רמקולים לגינה.
  • מערכת רמקולים לקולנוע ביתי ועוד.

מערכת כזו יכולה לכלול מספר רמקולים מסוגים שונים (2-11 רמקולים), ביניהם רמקולים רגילים + סאב אחד או שניים וגם מגבר/רסיבר איכותי אין ספור אפשרויות העיקר שתהנו ממוזיקה.

סט רמקולים - מה זה אומר?

סט רמקולים כולל מספר יחידות של רמקולים, בדרך כלל קטנים יחסית ועם עיצובים מושקעים במיוחד.

הם מתאימים מאוד לקולנוע ביתי, כי הם מחלקים את הסאונד ליחידות הרמקולים השונות לפי החלוקה הקולנועית של הסרט.

סטים רבים מגיעים גם עם סאבוופר, אך חשוב לציין כי הם לא כוללים רסיבר – אותו יש לרכוש בנפרד.

רסיבר למערכת רמקולים ביתית - עד כמה זה חשוב ואיך בוחרים?

סוגים שונים של רמקולים מגיעים עם מגבר פנימי בסיסי והם לא צריכים מגבר או רסיבר, אבל גם איכות הסאונד היא בסיסית. 

לעומת זאת, רמקולים מתוחכמים יותר מספקים ספקטרום רחב הרבה יותר של צלילים ולהם דרוש אמצעי מתאים (רסיבר) שיכול לקבל את אותות הסאונד, לפצל אותם ולשלוח את האותות השונים לרמקול המתאים.

בנוסף, רסיבר מאפשר לבצע בלחיצת כפתור את המעבר בין מכשירים שונים, כמו מהטלוויזיה למחשב למשל, במקום לנתק ולחבר כבלים, לצד פונקציות חשובות נוספות, כמו בלוטוס + WIFI מובנה (בסוגים מסוימים של רסיברים).

מערכת קולנוע ביתית – מה זה?

המונח “מערכת קולנוע ביתית” מתייחס בעיקר למערכת הרמקולים המתחברת לטלוויזיה או למקרן, כדי לספק לצופים בבית סאונד איכותי – כמעט כמו בקולנוע. 

הייחודיות של מערכת כזו היא הפיצול של סוגי צלילים שונים לרמקולים שונים במערכת, כדי ליצור אפקט סאונד קולנועי, כמו שהתכוונו יוצרי הסרט.  לרוב המערכת מורכבת ממגבר או רסיבר קולנוע, עם 5 רמקולים + סאבוופר.

ניתן כיום למצוא מערכת קולנוע ביתי עם רמקולים שקועים או רגילים, ברמות שונות של איכות סאונד ועם פונקציות נלוות מסוגים שונים.

לסיכום, מערכת רמקולים לבית יכולה להיות פינוק אמיתי וחוויה של עונג עם כל צליל שיוצא ממנה – בתנאי שאתם בוחרים את המערכת המתאימה ביותר לצרכים שלכם ולבית עצמו.  צוות Custom Pro מתמחה בייעוץ מקצועי לבחירת מערכות רמקולים לבית ומספק גם שירותי התקנה שעוזרים למקסם את היכולות של המערכת. דברו איתנו למידע נוסף!

הגיע הזמן לשפר את איכות החיים ולהנות ממערכת רמקולים איכותיים

איכות בכל מקום ומטרה שאנחנו נוגעים בה.