התקנת בית חכם - איך מתחילים?

תחום מערכות בית חכם משתכלל ומשתפר ללא הרף. כיום אפשר למצוא מערכות בית חכם במחירים משתלמים, לצד מערכות מודולריות בהתאמה אישית, או מכשירים חכמים בודדים שניתן לחבר אותם לוויפי הביתי.

ניתן לשלב את המערכות הללו בפרויקטים נדלניים יוקרתיים, או בבתים פרטיים ואפילו ביאכטות פרטיות, בעסק ובמשרד – כדי לשפר משמעותית את רמת הנוחות ואיכות החיים. אז מאיפה מתחילים?

לקחת בחשבון לקראת התקנת בית חכם

לפני התקנת מערכת בית חכם, חשוב לבחון היבטים שונים של הנושא, כדי לבחור את המערכת המתאימה ביותר עבורכם:

סוג המערכת קיימים יצרנים שונים ודגמים שונים של מערכות בית חכם. יש לבחון את מאפייני המערכת כדי לוודא שהיא מתאימה לצרכים, לרצונות ולחזון שלכם לגבי ההפעלה, הנוחות והצרכים של המערכת.

תשתית כדי להתקין מערכת בית חכם, רצוי לעשות זאת בתהליך בניית הבית או תוך כדי תהליך שיפוץ כולל של הבית, כדי להתקין את תשתית החשמל מתאימה באופן תקין. עם זאת, קיימות גם מערכות בית חכם אלחוטיות, שהקמת התשתית שלהן נחשבת פשוטה יותר.

אלחוטית או קווית מערכת קווית של בית חכם נחשבת יעילה יותר, אמינה ויציבה. עם זאת, היא מצריכה תכנון והתקנה בשלב הבניה של הבית או במהלך שיפוץ מאסיבי, או בעת החלפת מערכת חשמל בבית.

לעומת זאת, מערכת אלחוטית היא קלה יותר להתקנה ואף זולה ונוחה יותר להפעלה. אך היא גם נחשבת פחות יציבה ואמינה וכן קיים מספר קטן יותר של מערכות מתאימות לחיבור אלחוטי.

אלמנטים מחוברים חשוב לקבוע מראש אילו אלמנטים בבית יהיו מחוברים למערכת בית חכם כדי שהמתקין יוכל לתכנן בצורה מקצועית ומדויקת ככל הניתן את המערכת עצמה ואת ההתקנה שלה באופן שיתאים לצרכים שלכם לטווח ארוך ויספק לכם נוחות מירבית.

מיפוי מערכת חשמל אחד השלבים הראשוניים בהתקנה מקצועית של מערכת בית חכם היא מיפוי מערכת החשמל הקיימת כדי לבחור ארון תקשורת גדול, בתוכו יהיו מערכות שליטה שונות, תוספת שקעים וארונות חשמל מתאימים.

מיקום ועיצוב המפסקים מפסקים של בית חכם הם לרוב מעוצבים ויפים, אך חשוב למקם אותם בגובה המדויק, לפזר מספיק מפסקים ברחבי הבית במקומות הכי חיוניים ולבחור עיצוב מפסקים מתאים לסגנון העיצוב בבית.

התקנת בית חכם - איך מתחילים?
התקנת בית חכם - איך מתחילים?

תהליך תכנון בית חכם

כאשר פונים לבעל מקצוע רציני מבצעים תהליך במספר שלבים:

  • תיאום ציפיות – פגישת תיאום ציפיות מאפשרת לאפיין את צרכי הלקוח, את החזון שלו ואת התנאים הקיימים כדי לגבש המלצות לבחירה והתקנה אופטימלית של המערכת.
  • בדיקת תשתיות חשמל – בשלב זה בוחנים את התכנון למערכת החשמל כדי לבצע את ההתאמות הנדרשות.
  • בחירת מפסקים ועיצוב – על ידי הלקוח
  • התקנת תשתיות – בקרים בארון החשמל לצד חיווט מתאים מותקנים על ידי חשמלאי או מתקין מוסמך של מערכות בית חכם.
  • בדיקת תקינות תשתית
  • התקנת המערכת – לפי דרישות הלקוח.

לסיכום, Custom-Pro מתמחים במתן שירותים מקצועיים של ייעוץ, תכנון והתקנה של מגוון מערכות מורכבות, חכמות ומתקדמות. צרו קשר למידע נוסף!

הגיע הזמן לשפר את איכות החיים ולהנות מבית חכם איכותי

איכות בכל מקום ומטרה שאנחנו נוגעים בה.