רמקולים שקועים - איך מתקינים אותם?

בתחום הרמקולים השקועים, הפעם אנו מזמינים אתכם להכיר את נושא ההתקנות. אבל קודם, בואו נתחיל בבשורות הכי טובות.
כיום, רמקולים שקועים יכולים להגיע לאיכויות טובות כמעט כמו הרמקולים הגדולים הרגילים (רמקולים רצפתיים או רמקולי מדף היותר קטנים).

כל זאת, ביחד עם שמירה על איכות אסתטית נקייה ומיטבית בבית או בעסק שלכם. את הרמקולים השקועים ניתן להתקין בתקרות ובקירות גבס וכן במשטחים אחרים. מתאימים גם להתקנה מתחת לחיפויי עץ ועוד. 

לפני שמתקינים – איך בוחרים רמקולים שקועים

לפני שניגע בכמה הסברים לגבי ההתקנה, כמה מילים על בחירה נכונה של רמקולים שקועים.
שלא כמו רמקולים רצפתיים, שהם מאוד מסיביים וצריכים להיות אסתטיים מאוד, הדגמים השקועים אינם צריכים להיראות יפים אלא להיות פונקציונליים.

כלומר, יש צורך לבדוק אך ורק את המאפיינים הטכניים ואת הביצועים, רמות הצלילים והטווח, הניקיון והצלילות, הספק הרמקול וכיוצא בזה. בנוסף, בחרו את הרמקולים בהתאם למיקום הדרוש. ישנם דגמים שמיועדים להתקנה בתקרות. אחרים נועדו להתקנה בקיר.

דגמים מסוימים יכולים להתאים להתקנה חיצונית או פנימית ויש שיתאימו לשימוש פנימי בלבד. הכיסוי של הרמקול (הגריל) הוא בסופו של דבר ה”פנים” של הרמקול. כלומר, אם אסתטיקה חשובה לכם, בדקו איך נראה הכיסוי של הרמקול שאתם רוצים לרכוש. 

רמקולים שקועים - איך מתקינים אותם?

כך מבצעים את ההתקנה

כעת נסביר בקווים כלליים, באיזה אופן מבצעים את ההתקנה של רמקולים שקועים. מדובר בהנחיות כלליות, שכן הביצוע המדויק תלוי בסוג הרמקולים וגם בסוג המשטח שמתחתיו או בתוכו מבצעים את ההתקנה. 

  1. השלב הראשון הוא להחליט מהו המיקום המדויק של הרמקול. במידה ומפזרים כמה רמקולים, כדאי שהפיזור יהיה מיטבי כך שתוכלו לקבל צליל היקפי ועשיר יותר. 
  2. סימון – השלב השני הוא סימון של המיקום שבו יותקן הרמקול. ניתן לבצע את הסימון המדויק בעזרת עיפרון לפני שממשיכים לשלב הבא. 
  3. חיתוך או ניסור – בשלב הזה יש לבצע חיתוך או ניסוי של המשטח, במידה ולא קיימת נישה מוכנה להתקנת הרמקולים. אם מדובר בקיר או בתקרת גבס, שימו לב שיש מסורי גבס ייעודיים. יש כמובן כלים ייעודיים לחיתוך של משטחי עץ או אפילו לניסור של בלוקים או בטון (מסורי יהלום). בחלק מהמקרים לא יהיה כדאי לוותר על הזמנת מתקין מקצועי שכן אחרת עלול להיגרם נזק וחבל. 
  4. השחלת חיווט ומיקום הרמקולים – יש להשחיל את החיווט ולמקם את הרמקולים במקום המיועד. 
  5. חיבור וחיזוק – יש לחבר לחזק את הרמקול אל המשטח, באמצעות ברגים, תוך שימוש במברג ידני או מברגה. 
  6. חיבור הכיסוי – בהנחה שמדובר ברמקול עם כיסוי (גריל) בשלב האחרון מחברים את הגריל למקומו. 

זקוקים לפתרונות שמע מעולים, רמקולים מכל סוג והתקנה מקצועית על ידי מקצוען שחי מוזיקה וסאונד? חברת Custom Pro – שירות מקצועי ומכל הלב. 

הגיע הזמן לשפר את איכות החיים ולהנות רמקולים שקועים איכותיים

איכות בכל מקום ומטרה שאנחנו נוגעים בה.